Przystosowanie zakładu pracy do obowiązujących norm BHP?

Jeśli wpadłeś na dobry pomysł na biznes i jesteś już praktycznie na ostatnim etapie, czyli przygotowaniu zakładu pracy do produkcji to trafiłeś na tekst skierowany właśnie do Ciebie. Jako przyszły pracodawca, musisz wiedzieć jak przystosować zakład, aby uniknąć niemiłych konsekwencji.
Jeżeli w twoim zakładzie używane są maszyny, bądź pracownicy są narażeni na wypadek przy pracy to powinieneś zainwestować w zakup instrukcji BHP i nie tylko. Prawo wymaga, aby w zakładach pracy gdzie należy przestrzegać zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy muszą wisieć tabliczki na których spisane są wszystkie zasady bezpiecznego korzystania ze stanowisk pracy.

Przykłady takich tabliczek można zobaczyć tutaj

 

 

Oprócz tego, w każdym budynku powinny znajdować się znaki ewakuacyjne i znaki przeciwpożarowe pozwalające na szybką ewakuację w razie pożaru, które także są wymagane prawnie. Skoro już zostałeś poinformowany o wymogu zainstalowania takich znaków i tablic w swoim budynku, pewnie zastanawiasz się gdzie zakupić instrukcje i znaki PPOŻ? W większych miastach możesz znaleźć specjalistyczne sklepy stacjonarne, które zajmują się sprzedażą takich przedmiotów, ale najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie ich w internecie. W sieci znajdziesz wszystkie znaki jakie potrzebujesz w bardzo przystępnych cena, które zaczynają się już od złotówki za znak.

Warto dobrze oznaczyć miejsca pracy, ponieważ w przypadku kontroli brak któregokolwiek ze znaków będzie skutkował grzywną, która może być bardzo dotkliwa. Jeśli naszego zakładu pracy nie spotka kontrola, to w przypadku wypadku przy pracy, pracownik może zaskarżyć nas do sądu, właśnie z powodu braku niezbędnych instrukcji BHP, bądź tabliczek ostrzegawczych. Na takich rzeczach na prawdę nie warto oszczędzać, ponieważ to po prostu się nie opłaca.
W kluczowych miejscach zakładu polecam również zawieszenie tabliczek z instrukcjami na temat pierwszej pomocy, ponieważ w przypadku wypadku, każdy z pracowników będzie wiedział jak udzielić pomocy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.