Klasy bezpieczeństwa ochronnych butów robocze

Buty robocze a wybrane klasy bezpieczeństwa

W kategorii buty robocze można wyróżnić wiele rodzajów obuwia. Zalicza się do niej zarówno trzewiki, jak i buty wysokie. W zależności od charakteru wykonywanej pracy mogą to być także półbuty, gumowce czy chociażby buty zawodowe. Wszystkie typy butów mają wspólną cechę – są bezpieczne.

Klasa bezpieczeństwa 02

Ze względu na bardzo modny wygląd na pewno znajdą zwolenników wśród młodych ludzi. Są wodoodporne, posiadają zalicza się do butów roboczych zawodowego typu. Zostały wykonane ze skóry. Posiadają dwukolorowe sznurowadła (np. trzewiki 7367G „Urban”).

Klasa bezpieczeństwa S1

Buty robocze tej klasy mają przede wszystkim antypoślizgową podeszwę. Mogą być wykonane z zamszu lub ze skóry. Zwykle posiadają zamkniętą część piętową. Charakterystyczną cechą obuwia tej klasy jest antyelektrostatyczność i duża amortyzacja w części piętowej.

Klasa bezpieczeństwa S1P

Tego typu obuwie wyróżnia się tym, że zostało wyposażone w aluminiowy podnosek zabezpieczający nogi przed urazami mechanicznymi. Oddychająca membrana gwarantuje doskonałą izolację cieplną oraz odpowiednią cyrkulację powietrza. Buty mają poza tym wykonaną z włókna kompozytowego wkładkę antyprzebiciową (np. półbuty Beta 7361DKK bezpieczne zamszowe).

Klasa bezpieczeństwa S3

Wszystkie buty robocze w tej kategorii charakteryzują się wysokimi parametrami. Cholewka została wykonana z naturalnej skóry, która ma właściwości wodoodporne. Nitrylowa podeszwa jest antypoślizgowa i antyelektrostatyczna. Odporność na zagięcia sięga sześćdziesięciu tysięcy (np. trzewiki bezpieczne Beta 7368GKK).

Klasa bezpieczeństwa S5

Obuwie tej klasy charakteryzuje się antypoślizgową podeszwą, antyelektrostatycznością oraz zastosowaniem wkładki antyprzebiciowej. Część piętowa jest zakryta i posiada możliwość absorpcji energii.

Buty robocze w klasie bezpieczeństwa O2, S1, S1P, S3, S5 spełniają określone normy. Są zaliczane do obuwia o wyjątkowej jakości zarówno pod względem zastosowanych do ich produkcji materiałów, jak i z uwagi na wykorzystane nowinki technologiczne. Większość fasonów i modeli ma poza tym atrakcyjny, innowacyjny wygląd, więc buty są po prostu ładne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.