Odzież termoaktywna – komfort i wygoda

Praca fizyczna nierozerwalnie wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Niezależnie od stopnia ciężkości zadań, jakie przyjdzie wykonywać, wysiłek będzie objawiał się przede wszystkim w postaci rozgrzania i pocenia.

Nie powinno sprawiać to problemu, jeśli praca odbywa się w pomieszczeniu zamkniętym, np. w hali lub magazynie. Co innego, jeśli pracujemy na zewnątrz, szczególnie w chłodniejszych okresach roku. Takie warunki wymagają ciepłego ubioru, co sprzyja z jednej strony nagrzewaniu się organizmu i wydzielaniu potu, natomiast z drugiej strony, ewentualne próby rozpinania ubrań, mogą doprowadzać do przeziębień w najlepszym wypadku lub poważnych chorób układu oddechowego (z zapaleniem płuc włącznie) w najgorszym.

Są jednak rozwiązania, które pozwalają na kompleksowe rozwiązanie tego problemu, pozwalając na zachowanie uczucia komfortu cieplnego, a jednocześnie umożliwiające odparowywanie wilgoci, dzięki czemu skóra pozostaje przez cały czas sucha. Jak to możliwe? Wszystko dzięki odzieży termoaktywnej, które stanowi jedno z bardziej doniosłych osiągnięć z zakresu rozwiązań odzieżowych dla pracowników.

Jak działa odzież termoaktywna?

Zasadniczo odzież termoaktywna, jako znajdująca się najbliżej ciała człowieka, uznawana jest za rodzaj bielizny. Właściwości, jakie posiada, są zasługą specjalnego materiału z jakiego została wykonana. Używane do tego celu są nowoczesne dzianiny syntetyczne, charakteryzujące się wysoką zdolnością do przepuszczania i odprowadzania wilgoci i potu.

Dzieje się tak dzięki specjalnej budowie materiału, który będąc bardzo elastycznym dostosowuje się do ciała i przylega do skóry. Jednocześnie ma strukturę ażurową oraz zewnętrzną część pokrytą mikrowłoskami. Wykorzystując swoje cechy oraz różnicę temperatur ciała ludzkiego i jego otoczenia odzież termoaktywna w znacznie szybszy sposób oddaje wilgoć na zewnątrz niż ją absorbuje. Sprawia to, że zarówno odzież, jak i skóra pozostają suche, mimo intensywnego wysiłku.

Kompletujemy odzież termoaktywną

Standardowy zestaw odzieży termoaktywnej dla jednej osoby składa się podkoszulka i kalesony. Podkoszulka, w zależności od upodobań, może mieć rękaw długi lub krótki. W ofertach firm handlujących takim artykułami zazwyczaj jest dostępny pełen zakres rozmiarów.

Podstawowy zestaw, skompletowany z tańszych produktów, zakupimy już za kwotę ok. 100 zł. Droższy, wykonany w technologii bezszwowej, to wydatek rzędu 180-200 zł.

Na pierwszy rzut oka taki zakup wydaje się sporym wydatkiem. Jednakże zalety jakie przynosi odzież termoaktywna uzasadniają poniesienie takich kosztów. Przekonuje się o tym każdy, kto choć raz miał okazję skorzystać z tego typu ubioru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *