Odzież idealna na budowę

Każda praca wymaga dostosowania do niej ubioru, a kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku prac fizycznych, choćby jeśli chodzi o to, że ubrania muszą zapewniać swobodę ruchów, być wytrzymałe i spełniać inne warunki, np. termiczne. Praca na budowie jest tym bardziej wymagająca, że często odbywa się na zewnątrz, a więc pracownik musi posiadać odzież, która pomoże mu zachować komfort, gdy wystawiony będzie na działanie różnych czynników atmosferycznych. Również często jest to praca na wysokości i to także wymaga odpowiednich akcesoriów. Dobra odzież robocza na budowę musi więc koniecznie spełniać wiele warunków.

Jak było wspominane, podstawowym kryterium odzieży każdego pracownika fizycznego, również w branży budowalnej, jest wygoda. Ubrania muszą być odpowiednio luźne, wykonane z dobrej jakości materiałów umożliwiających oddychanie skóry, jak np. odzież termo-aktywna firmy Beta. Powinny także być wytrzymałe, by oparły się nie tylko działaniu czasu, ale i uszkodzeniom mechanicznym, jasne bowiem jest, że takiej odzieży nie chce się kupować zbyt często. Dużo swobody zapewniają na przykład spodnie na szelkach i są one chętnie wybierane na budowę. Te frimy Beta wykonane są z PCV, są więc wyjątkowo odporne i nieprzemakalne.

Wśród okryć wierzchnich znaleźć można wiele ciepłych bluz oraz kurtek. Wykonane są zwykle z płótna, zaś nieprzemakalne, jak kurtka Beta, z PCV, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno na chłód, jak i na deszcz, gwarantując komfort pracy we wszystkich warunkach. Dobrze jest również, gdy odzież ta wyposażona jest w kaptur, choć można też oczywiście zaopatrzyć się w czapki – wełnianą na chłód czy też wykonaną z akrylu i dodatkowo ocieploną, i czapkę z daszkiem chroniącą przed słońcem, na deszcz zaś dobry będzie specjalny przeciwdeszczowy kapelusz, który również w swojej ofercie posiada firma Beta. Bardzo wygodne są kurtki z możliwością odpinania rękawów.
Warto wybierać okrycia wierzchnie dobrej jakości, na przykład kurtkę z mikrofibry watowaną gęsim puchem. Jest ona lekka i wygodna, a jednocześnie bardzo ciepła, idealna nawet na największe mrozy. Oczywiście dostępne są też kurtki na jesień i wiosnę, na przykład w postaci klasycznych wiatrówek, czy kurtki dżinsowe podszyte płótnem – dla większej wytrzymałości.

Wśród ubrań przeznaczonych dla budowlańców ważną grupę stanowią ubrania typowo robocze. Są to na przykład kamizelki (jak model 7937 D) czy spodnie. Ich charakterystyczną cechą jest to, że są wyposażone w wielką liczbę kieszeni, a więc można w nich przechowywać narzędzia i rozmaite akcesoria. Jest to wygodne zwłaszcza w przypadku pracowników pracujących na wysokości, ponieważ mogą mieć stale najpotrzebniejsze narzędzia pod ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *