Odzież robocza w miejscu pracy

Odzież robocza w miejscu pracy

Praca w trudnych warunkach wymaga często odpowiedniego stroju. Dotyczy to przede wszystkim pracowników fizycznych, którzy często muszą się zmagać z trudnymi warunkami atmosferycznymi w pracy na świeżym powietrzu lub pracą w wielkich halach w przemyśle wytwórczym oraz przemyśle ciężkich. Zależnie od rodzaju wykonywanej pracy, warto zadbać o odpowiednią odzież ochronną, która będzie chronić pracownika przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami.

Odzież pracownika powinna być odporna na wszelkie uszkodzenia i nie drzeć się zbyt łatwo. W zakładach hutniczych niezbędne jest stosowanie masek i rękawic ochronnych. Nie należy zapominać także o tym, aby dobrać odpowiednie buty robocze, typowe dla danego zakładu pracy. O specjalnych butach powinni przede wszystkim pamiętać pracownicy zakładów wodociągowych, hutniczych czy produkcyjnych.

W zakładach produkujących materiały spożywcze np. z mięsa często pracowników zaopatruje się dodatkowo w specjalne uniformy z maskami i nakładkami na buty. Pracownicy powinni przed pracą dokładnie się umyć w prysznicach zakładowych. Taka praca odbywa się w sterylnych warunkach, aby nie zanieczyszczać produkowanych materiałów spożywczych. Każdy taki zakład jest ściśle monitorowany przez Sanepid i innych kontrolerów.

Praca w trudnych warunkach

Pracodawcy często zapewniają swoim pracownikom niezbędną odzież, więc pracownicy nie muszą na własną rękę zaopatrywać się w odpowiedni strój dla danego miejsca pracy. Za bezpieczeństwo na miejscu pracy odpowiada zakład pracy, więc nie jest żadnym zaskoczeniem takie postępowanie z ich strony.

Źródło: https://www.beta24.pl/odziez-obuwie-artykuly-bhp.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.